NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 2016

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA             26 maja 2016
         1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Po Mszy Świętej o godz. 11.30. wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku. Już teraz pragniemy serdecznie podziękować za udział w świętej liturgii, za jej przygotowanie, za wspólny śpiew oraz za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, chorągwi i feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów. Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele tak jak w niedziele. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup następnych żyrandoli do naszego kościoła. Bóg zapłać.
         2. W tym roku dzisiejsza uroczystość zbiegła się ze świętem naszych mam. Zapewniamy wszystkie mamy o naszej wdzięczności i modlitwie, by żyjącym dobry Bóg wynagradzał wszelkie dobro swoim błogosławieństwem, a zmarłe przyjął do swojej chwały.

3. Zapraszamy od jutra przez kolejne 8 dni na eucharystię na tzw. oktawę Bożego Ciała. Codzienną Mszę Świętą o godz. 17.00 połączymy z majowym i czerwcowym nabożeństwem. Choć nie będą to już dni wolne od pracy i zajęć, podobnie jak dzisiaj postarajmy się przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego! Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi, i dzieci przechodzą obok kościoła. A może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana pod postacią Chleba!? Chrystus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę… Czeka na każdego z nas.
          4. Zachęcamy w sobotę, 28 maja do wspólnej modlitwy w intencji rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego w dniu 35. rocznicy jego śmierci.
          5. Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem, (o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji…).
          6. W najbliższą niedzielę, dziewiątą w ciągu roku, przypadającą tym razem w „oktawie” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, obchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za Jego Opatrzność nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem na ziemi polskiej. Jak ogłaszałem w niedzielę ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na budowę centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
          7. Dziś poświęcenie pól w Jasienicy Parcel. Msza Św. o godz. 11.30. Procesja o godz. 16.00. W najbliższą niedzielę poświęcenie pól w Chmielewie, Procesja i Msza Św. we wsi o godz. 13.00.
          8. W tym tygodniu w dniu 25 maja 2016 r. odszedł do Pana w wieku 79 lat, Ksiądz Tadeusz Hyra w kapłaństwie 55 lat, długoletni proboszcz parafii Łosewo
emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej, przez ponad 8 lat przyjeżdżał do naszej parafii z posługą duszpasterską. Obrzędy pogrzebowe z udziałem kapłanów, rodziny i wiernych odbędą się w piątek 27 maja br. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej o godz. 12.00. Po Mszy św. nastąpi obrzęd pochowania w grobie na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”