ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 2016

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                         15 maja 2016
          1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej! Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.
          2. Majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. o godz. 17.00. a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro święto NMP, Matki Kościoła Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 7.00. 9.00. i 17.00.
          4.W czwartek Jezusa Chrystusa , Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto, ustanowione na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz. 7.00. i o 17.00.  Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
          5. W najbliższy piątek na Mszy Św. o godz. 17.00. ks. Marek będzie obchodził 10 r. Święceń Kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za jubilatów.
          6. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjnie zapraszam do zrobienia ołtarzyków mieszkańców 4 największych wiosek: Jasienicy, Kalinowa, Króli Dużych i Nieskórza. Procesja przejdzie tradycyjną trasą.
          7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00. uczniowie klas III przystąpią do I Komunii Świętej. Dlatego, kto nie ma w rodzinie tej uroczystości zapraszamy na Msze Św. o godz. 9.00. i o 17.00. Próba dzieci w środę po majowym, a spowiedź w sobotę o godz. 9.00.  Bierzmowanie młodzieży w poniedziałek 23. V.
          8. Prasa Katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.
          9.  Poświęcenia pól dziś godz. 13.00. w Kalinowie Msza Św. i procesja we wsi od Kalinowa Starego na Podgucie. I za tydzień o godz. 18.00. w Dąbrowie Msza Św. i procesja we wsi od strony państwa Kuleszów do Wróblów.
          10. W dniu wczorajszym zawiesiliśmy 2 nowe żyrandole w nawach bocznych. 1 jest to dar ołtarza od dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanej młodzieży.
          11. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Przemysław Predel, kaw zam. w parafii Andrzejewo i Małgorzata Litwa, panna zam w parafii naszej. Zap. 1 Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii parafialnej.

12. Porządek Mszy Świętych i Nabożeństw Żałobnych w tym tygodniu
      Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.
godzina 7.00. + Irenę Bauer od r. Elceser z Kalinowa.
godzina 7.00. +Jana Hana, Tadeusza Ziemaka, Mieczytsława Sokołowskiego
godzina 9.00. + Stanisława Siwek –  Msza Św. Gregoriańska poza parafią

godzina 17.00.  + Renatę Król –  Msza Św. Gregoriańska.
godzina 7.00. +Marka Murawskiego w 9 r. śm.
godzina 7.00.  Nab. Żałobne + Rozalię, Ksawerego i Eugeniusza Hanów, Władysława Piotrowskiego.
godzina 17.00. + Stanisława Siwek –  Msza Św. Gregoriańska poza parafią
Godzina 17.00. + Renatę Król – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 17.00. + Irenę Bauer od sąsiadów Modzelewskich.
godzina 07.00. Nab. Żał. + Czesława, Stanisława, Jana, Helenę i Władysławę Subdów.
godzina 07.00. + Jacka Rafalik od chrzestnej Danuty z rodziną.
godzina 17.00. + Irenę Bauer od syna Jakuba z rodziną.
godzina 17.00. + Stanisława Siwek –  Msza Św. Gregoriańska poza parafią
godzina 7.00.  + Irenę Bauer od r. Wardaszków.
godzina 7.00.  + Irenę Bauer od Andrzeja, Zofi i Barbary Bauer.
godzina 17.00. + Stanisława Siwek –  Msza Św. Gregoriańska poza parafią
godzina 17.00. + Stanisława Skoniecznego w 23 r. śm. i za rodziców z obojga stron.
godzina 07.00. Nab. Żał. + Andrzeja Soliwodę.
godzina 07.00. + Irenę Bauer od Hanny i Eugeniusza Dębek.
godzina 17.00. – 10 rocznica Święceń Kapłańskich ks. Marka
godzina 07.00. +Antoniego i Kazimierę Wardaszków.
godzina 07.00. + Leokadię Łuniewską w 9 r. śm.
godzina 17.00. + Stanisława Siwek –  Msza Św. Gregoriańska
godzina 17.00. + Renatę Król – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 17.00.  + Stanisława Pasztaleniec w 10 r. śm. Mariannę Pasztaleniec w 5 r. śm.
Godzina 9.00. + Helenę Kępista w 19 r. śm. + z c. r. Knajpów.
Godzina 9.00. + Józefa i Mariannę Wysockich, Franciszka i Mariannę Matysów.
godzina 11.30. + Renatę Król – Msza Św. Gregoriańska.
godzina 11.30. I Komunia Święta.
godzina 17.00. + Stanisława Siwek –  Msza Św. Gregoriańska
Godzina 17.00. + Piotra i Czesławę Jastrzębskich.
Godzina 18.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców wioski Dąbrowa z racji poświęcenia pól. Procesja i Msza Św. w wiosce. Procesja od p. Kuleszów do p. Wróblów.