NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI 2016

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI         3 maja 2016
         1. „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo! […] Miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały, niech rozwija się wspaniały, Maryjo!” – śpiewamy w jednej z maryjnych pieśni. Dzisiaj, w Jej uroczystość jako naszej Królowej i głównej patronki Polski, oraz w święto rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, słowa tej pieśni brzmią szczególnie. Wzywając orędownictwa Maryi, naszej Matki i Królowej, chcemy Bogu polecać naszą Ojczyznę oraz wszystkich jej mieszkańców i prosić o potrzebne łaski i dary w budowaniu jej materialnego i duchowego ładu.
          2. Nasze wołanie w intencji Ojczyzny w dniach szczególnej modlitwy o dobre urodzaje każe nam zwrócić się także z prośbą do Boga o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe  połączone z Mszą Świętą codziennie o godz. 17.00.  W niedzielę i święta majowe po Mszy Św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
          4. Jutro z racji przypadającego wspomnienia Świętego Floriana podczas wieczornej Eucharystii i nabożeństwa majowego modlimy się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą ofiarom pożarów, huraganów, powodzi czy innych klęsk. Wszystkim druhom strażakom składamy jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Św. Florian czuwa nad wami, a dobry Bóg błogosławi i sprzyja w każdej chwili Waszego życia, czy tego na służbie dla dobra ludzi i na chwałę Pana Boga, i w życiu zawodowym i rodzinnym. Szczęść Boże.
          5. Przypominamy o pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca i wspólnej wieczornej modlitwie w te szczególne dni. Msze Św. o godz. 7.00. i o 17.00.
          6. Spotkanie dzieci przed I Komunią Świętą w najbliższy piątek po majowym. Obecność wszystkich obowiązkowa.
          7. Dziś po Mszy Św. o godz. 17.00. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
          8. Terminy poświęcenia pól wywieszone są w gablocie parafialnej. Dziś poświęcenia pól w Daniłowo Parcele  Msza Św. o godz. 11.30.  i procesja o godz. 14.00.   i Żachy Pawły - Msza Św. o godz. 9.00. i procesja o godz. 13.15. w Bardychowie o godz. 13.00.   i Jasienica - procesja o godz. 16.00. i Msza Św. o godz. 17.00. W niedzielę w Królach Dużych – Msza Św. i procesja we wsi o godz. 13.00. i w Kalinowie Parceli Msza Św. w kościele o godz. 11.30. a procesja o godz.  16.00.
          9. Odwiedziny chorych w tym tygodniu w czwartek od godz. 9.00. Smolechy, Nieskórz, Żachy Pawły, Daniłowo Parcele, Chmielewo, Dąbrowa i Jasienica Podchmielewie i Zawodzie i w piątek od godz. 9.  Jasienica, Kalinowo, Kalinowo Parcel,  Króle Duże, Króle Małe, Pęchratka Mała, Kowalówka,
          10.  „Od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie…” – usłyszeliśmy w Ewangelii. Weźmy i my Maryję do siebie i uczmy się od Niej pełnienia woli Boga w naszej codzienności, a On niech nas umacnia swoim błogosławieństwem.
          11. Wczoraj zmarła + Irena Niedzielska ostatnio zamieszkała u córki w Małkini u nas w Nieskórzu. Pogrzeb jutro wyprowadzenie ciała z kaplicy obok kościoła w Małkini, a Msza Św. w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00. /x 3 wieczny odpoczynek