DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2016

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 3.04.2016

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na cele „Caritas” na działalność charytatywną kościoła. Dzieci, które otrzymały skarbonki „Caritas” na jałmużnę wielkopostną przynoszą je na stopnie ołtarza.

2. Dziś po każdej Mszy Św. będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta o godz. 7.00. W tym dniu odbywają się w naszej diecezji Marsze Życia. Najbliżej nas w Ostrów Mazowiecka 4 kwietnia: 18:00 - Msza św. w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. 19:00 - Marsz ulicami Ostrowi z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza do parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Modlitwa i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w naszej parafii można podpisać deklaracje Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych zapraszamy po deklaracje do zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

5. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

6. Jeżeli ktoś ma w domu habit do I Komunii Świętej proszony jest o przyniesienie go do kościoła.

7. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.

8. Poświęcenia pól: Jeżeli w którejś wiosce nie pasuje termin, to sołtysów proszę o jak najwcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Smolechy - 01.05. godz. 17.00. Msza Św. procesja o godz. 13.00.

Kowalówka - 01.05. godz. 14.00. Msza Św. i procesja we wsi.

Daniłowo Parcele 03.05. godz. 11.30. Msza Św. i procesja o godz. 14.00.

Żachy Pawły 03.05. godz. 9.00. Msza Św. i procesja o godz. 13.15. w Bardychowie o godz. 13.00.

Jasienica 03.05. godz. 17.00. Msza Św. i procesja o godz. 16.00.

Króle Małe 08.05. godz. 13.00.Msza Św. i procesja we wsi.

Kalinowo Parcele 08.05. godz. 11.30.Msza Św. i procesja o godz. 16.00.

Kalinowo 15.05.godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.

Dąbrowa 22.05.godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.

Chmielewo 29.05. godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.

Pęchratka Mała   12.06. godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.

Nieskórz 19.06. godz. 13.00.Msza Św. i procesja we wsi.

Króle Duże 26.06. godz. 13.00. Msza Św. i procesja we wsi.

9. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

Porządek Mszy Świętych i Nabożeństw Żałobnych w tym tygodniu

godzina 7.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.

godzina 7.00. + Stanisława Litwę

godzina 7.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska. /poza parafią.

godzina 7.00. + Franciszka Litwę od córki Alicji z rodziną.

godzina 7.00. O zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla Pawła i Magdy Skłodowskich z racji poświęcenia nowego domu.

godzina 07.00.+ Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.

godzina 07.00. + Franciszka Litwę od wnuków: Pawła i Marcina z rodziną.

godzina 7.00.+ Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.

godzina 7.00.+ Franciszka Litwę od wnuka Arkadiusza z rodziną.

godzina 7.30. + Irenę, Zofię i Józefa Judaszów i za + z c. r. Judaszów.

godzina 07.00+ Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.

godzina 07.00.+ Franciszka Litwę od wnuka Tomasza z rodziną.

godzina 07.00.+ Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.

godzina 07.00.+ Franciszka Litwę od wnuczki Pauliny z rodziną.

godzina 7.30. Nab. Żałobne + Helenę Gołaszewską i Mariannę Romanik

godzina 16.00.Ślub: Wybraniak Emilia i Poterała Dawid.

godzina 9.00. + Mirosława Kempisty w 1 r. śm.

Godzina 9.00. Czesława Kacpurę w 7 r. śm.

godzina 11.30. + Wiesławę Litwa w 3 r. śm.

godzina 11.30. + Jacka Rafalik od kolegów i właścicieli Firmy „Piomax”

godzina 11.30. za parafian

Godzina 17.00. + Wacława Jastrzębskiego – Msza Św. Gregoriańska.