PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 2016

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY2016

1. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania, do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego św. Jana Pawła II przypomina o tej prawdzie w kierowanym do nas słowie. Pragniemy z całego serca podziękować za składane ofiary, które przeznaczymy na KUL i nauczanie katolickie w naszej diecezji. Dziś Msze Święte w naszym kościele o godz.9.00. 10.30. i o 12.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 12.00. Pieśni na Mszy Św. o godz. 9.00. będzie śpiewał zespół Kwiaty Polskie z Chmielewa.

2. Mimo że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!, i w czasie dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego
w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, o godz. 7.00. i o 17.00. w sobotę – na nabożeństwo do serca Maryi po Mszy Św. o godz. 7.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwamy w nowennie przed tą niedzielą – zachęcamy więc do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie nasze przygotowanie do tego święta. Koronkę odmawiamy wspólnie po Mszy Świętej.

5. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! „Nie bójcie się!” – słowa, które w poranek wielkanocny usłyszały niewiasty, dziś skierowane są do nas. Są wezwaniem do porzucenia lęku i bojaźni oraz podjęcia misji apostołowania, że Jezus żyje i działa wśród nas. On sam będzie nas w tym dziele wspierał swoim błogosławieństwem.

6. Nowenna do Miłosierdzia Bożego od wtorku aż do soboty włącznie po Mszy Św. o godz. 7.00. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

7. W najbliższą niedzielę – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na cele „Caritas” na działalność charytatywną kościoła. Dzieci, które otrzymały skarbonki „Caritas” na jałmużnę wielkopostną przynoszą je do kościoła dziś i w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

8. Prasa Katolicka wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za prasę wrzucamy do skarbony.